تدریس زبان با موضوع کشور

تدریس زبان با موضوع کشور یکی از بهترین موضوعات مورد علاقه زبان آموزان است چرا که بسیاری از آنها یا قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند. و یا قصد تحصیل و یا تفریح به همین خاطر فرصتهای عالی برای ایجاد فضای مکالمه بین دانشجویان است.

در این مقاله قصد داریم 8 ایده جذاب را به شما به اشتراک بگذارم که بتوانیم کلاس زبان عالی را با موضوع تدریس زبان با موضوع کشور برای دانشجویان خود طراحی کنید.

10 ایده عالی برای تدریس ربان با موضوع کشورها

1 . اسامی کشورها

اگر خاطرتون باشد در مقاله بحث آزاد به شما گفتیم همیشه چند موضوع را بنویسید و بعد با کمک دانشجویان موضوعات جذاب را انتخاب کنید. در این تمرین هم با توجه به تجربه ای که دارید اسامی حداقل 20 کشور را بر روی تخته بنویسید و بعد با کمک دانشجویان 10 تا از آنها انتخاب کنید و از دانشجویان بخواهید که کشور مورد علاقه خود را برای بحث آزاد در جلسه بعدی انتخاب کنند.

2 . معرفی کشورها

در این مرحله از دانشجویان بخواهید در یک صفحه کشور مورد نظر را به خوبی معرفی کنند. معرفی شامل غذاهای معروف – آب و هوا – جمعیت – حیوانات – افراد مشهور – همسایگان کشور …. می شود. و اگر کلاس شما مجهز به ویدیو پرژکتور است حتماَ از دانشجویان بخواهید موضوعات فوق را در یک پاورپوینت شیک طراحی کنند که به راحتی بتوانند ارائه ی بهتری داشته باشند.

نکته

1 سعی کنید هر جلسه یک دانشجو راجع به کشور مورد نظرش صحبت کند. که همیشه موضوع کشور برای جلسات متوالی وجود داشته باشد.

2 دانشجویان بیشتر از 10 دقیقه راجع به موضوع کشورها صحبت نکنند

3 در این تمرین سعی کنید کمتر از دانشجویان ایراد گفتاری بگیرید. و اگر هم اشتباهی وجود دارد به صورت انفرادی به او بگویید.

3 . لباسهای سنتی

هر کشوری با توجه به نوع فرهنگ و آب و هوایی که دارد از لباسهای خاصی استفاده می کند. سعی کنید با پرسیدن سوالاتی در خصوص کشورهای مورد نظر فضا را برای صحبت در خصوص لباسهای سنتی آنها فراهم کنید.

1 – what do people in different countries?

2 – How does the climate dictate what people wear?

3 – what other things influence what people wear in different countries?

4 . تدارک سفر

از دانشجویان خود بخواهید فرض کنید قرار است به کشور مورد نظر سفر کنید به آژانسهای مسافرتی زنگ بزنند.و قیمت بلیط را در بیاورند و یا به اینترنت بروند راجع به هتل های معروف آن کشور، واحد پول، هزینه اقامت و یا هر چیز دیگر اطلاعاتی جمع آوری کنند و در پاور پوینت خود ارائه دهند.

5 . اخبار 60 ثانیه ای

در این تمرین از دانشجویان خود بخواهید یک دقیقه راجع به اتفاقات و حوادثی که در یک سال گذشته در آن کشور افتاده صحبت کنند. با این تمرین زبان آموزان را علاقمند به پیگیری اخبار کشور مورد علاقه شان می کنید.

6 . بازی flag

اگر در برنامه های معروف اندرویدی کلمه flag را سرچ کنید بازیهای زیادی به شما پیشنهاد می شود که در آن اسامی و شکل پرچم کشورهای جهان وجود دارد می توانید پرچم هر کشور را به یکی از دانشجویان نشان دهید. و میزان تسلط آنها در شناخت پرچم ها بسنجید و یا سوالاتی در مورد کشور مورد نظر بپرسید.

7 .sport

تا اسم فوتبال می آید ناخودآگاه به یاد تیم برزیل می افتیم. می توانید از اون ایده استفاده کنید و تدریس با موضوع کشوری در  فلان ورزش مطرح است یه بحث شیرین بین زبان آموزان بیندازید.

8.سوغات

بحث راجع به سوغاتی هم می تواند موضوع جالب و خنده داری باشد. و زبان آموزان را تشویق در بحث راجع به این موضوع کند. البته می توانید با سرچ لغت souvenir به اضافه کشور مورد نظر به لیستی از سوغاتی های مطرح آنجا دسترسی داشته باشید.

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.