مجله آموزشی تدریس زبان

چرا زبان آموزان کلاس ما کم حرف هستند

در این مقاله  از سایت تدریس زبان میخواهیم در خصوص چرا زبان آموزان کلاس ما کم حرف هستند صحبت کنیم ترس از مکالمه به زبان انگلیسی و کم حرفی نسبتا یک مشکل همگانی است، خیالتان راحت باشد، مختص زبان آموزان کلاس شما نیست. اما غلبه بر این مشکل می‌تواند سرعت یادگیری زبان آموزان در مهارت گفتاری چندین برابر کند.
ما در این مقاله سعی داریم نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم که دلایل اصلی کم حرفی زبان آموزان هست!!!

4 دلیلی که زبان آموزان مکالمه خوبی ندارند.

1.ذاتا کم حرف هستند

به این گروه از دوستان باید بگویم کسی که در زبان مادری خود اهل برقراری ارتباط نیست و معمولا کم حرف و یا خجالتی است، چگونه می‌تواند در زبان دوم در مهارت گفتاری موفق باشد. چرا که لازمه تقویت این مهارت، تمرین و اشتباه است که منجر به تسلط گفتاری شما خواهد شد. پس یا باید هر چه سریع‌تر این عادت(عادت کم حرفی) را کنار بگذارید و صحبت کنید وگرنه مدت زمان، بهبود مهارت گفتاری زبان آموزان طولانی تر خواهد شد.البته می توانید با تشویق آنها برای حضور بیشتر در فعالیتهای کلاسی مشکل کم حرفی آنها را برطرف کنیم.البته این مشکل را حتما به اطلاع خانواده برسانید.تا با حضور در کلاسهای فن بیان و ارتباط موثر این مشکل آنها برطرف شود.

2.ترس از کمبود لغت

گروهی از زبان آموزان همیشه از این موضوع واهمه دارند که دامنه لغات آن‌ها محدود است و شاید در برقراری ارتباط نتوانند منظور خودشان را برسانند و مورد تمسخر دیگران قرار بگیرند.و اصلی ترین دلیل کم حرفی آنها ترس از خوب نبودن می باشد.
راه حل: هدف اصلی در مکالمه زبان برقراری ارتباط است. شما در مسیر یادگیری همه روزه باید دامنه لغات خود را افزایش دهید ولی یک زبان آموز باهوش و موفق با کمترین لغات شروع به ارتباط گیری می‌کند و در همین ارتباط گیری نقاط ضعف خود را متوجه خواهند شد و شروع به رفع آن‌ها خواهد کرد. پس دلیلی وجود ندارد که حتما دامنه لغات باید به سطح خاصی برسد وآن موقع شروع به صحبت کنید.
کم حرفی هنرجویان زبان

3.ترس از تلفظ اشتباه

عامل دیگری که باعث کم حرفی زبان آموزان می‌شود. ترس از تلفظ اشتباه لغات است. اصلا نگران این موضوع نباشید. اولا تلفظ شما هر چه قدر هم بد باشد تازه شبیه انگلیسی زبان‌های هندی و پاکستانی خواهید شد. پس در ابتدا از این موضوع نترسید و شروع به مکامه زبان کنیدو در ادامه وقت بیشتری برای شنیدن فایل های صوتی بگذارید و یا اگر تلفظ لغتی را بلد نبودید با رجوع به گوگل مترجم و نوشتن لغت و فشار دادن دکمه تلفظ به راحتی تلفظ صحیح را دریافت خواهید کرد. پس نگران نباشید و شروع کنید.

4.ترس از گرامر

اگر خیلی در قید و بند گرامر هستید، مکالمه را فراموش کنید و مطمئن باشید زمان بهبود مهارت گفتاری زبان آموز شما خیلی طولانی خواهد شد. بدون توجه به گرامر مکالمه کنید؛ و اصل را بر انتقال معنا بگذارید و نه هیچ چیز دیگر. من فیلم های زبان اصلی زیادی را دیده‌ام که حتی انگلیسی زبان‌ها هم اصول گرامر را به درستی رعایت نمی‌کنند، پس چه انتظاری از ما می‌رود، اینقدر به خاطر توجه به گرامر خود را از مکالمه کردن و ارتباط گیری محروم نکنید. اول صحبت کنید، گرامر خودش درست می‌شود.

پیشنهاد می شود مقاله رو برو را بخوانید :3 راه خنده دار برای تدریس گرامر به زبان آموزان

از شما اساتید زبان خواهش می کنم که نکات فوق را حتما با زبان آموزان به اشتراک بگذارید تا نگرانی آنها از مکالمه زبان کمتر شود. و فقط و فقط تمرکز بر صحبت کردن داشته باشند.

 

پاسخی بگذارید