مجله آموزشی تدریس زبان

3 راه خنده دار برای تدریس گرامر به زبان آموزان

تدریس گرامر از قدم راهای زیادی برای آن وجود داشته است که در این مقاله از سایت تدریس زبان قصد داریم 3 راه خنده دار برای تدریس گرامر به زبان آموزان معرفی کنیم
درسته که اساتید زبان همه قوانین و قاعده های گرامر را به خوبی می دانند ولی باید به دو نکته توجه کنیم 1 .دانستن گرامر با تدریس گرامر و انتقال آن مقوله ای متفاوت است2 .بسیاری از زبان آموزان علاقه دارند زودتر شروع به مکالمه کنند و یا در خواندن و نوشتن به اندازه نیازشان با قوانین گرامر آشنا شوند و به طور کلی دوست ندارند همه قواعد گرامر را بدانند و اساتید زبان می بایست سعی کنند با روشها و ترفندهای جالب فراگیری و تدریس گرامر را برای آنها لذت بخش کنند .

خب با هم بریم چند نمونه را مثال بزنیم

1 – آموزش ماضی بعید با روش time lines

همین الان یه سری به سایت ourtimelines.com بزنید.اونجا تاریخ تولد خود را وارد کنید. و شاهد اتفاقاتی که قبل و بعد از تولد شما افتاده است باشید مثلاَ من در سال 1982 متولد شدم و یکی شاگردم در سال 1995 متولد شده . و از طرفی هم جنگ ویتنام در سال 1975 اتفاق افتاده است به راحتی با قیاس زمان ها می توانید ماضی نقلی و بعید را به دانش آموزان خود آموزش دهید برای مثال
The Vietnam war ended in 1975
I was born in 1971
You were born in 1995
Past perfect = when I was born the war had ended
تدریس گرامر

2 – ماضی ساده با توپ

در این روش تدریس گرامر یک توپ پلاستیکی کوچک را بردارید و یک دفعه به سوی دانشجوی خود پرتاب کنید و در همین پرتاب از او شکل گذشته فعل مورد نظر را بپرسید بدهید . بدین صورت که مثلاَ گذشته eat چی میشه . نفر بعدی گذشته has چی میشه . این تمرین فوق العاده در یادسپاری افعال گذشته بسیار تاثیر دارد .

3 – آموزش زمانها با profile

کی دیگر از روشهای جذاب تدریس گرامر با موضوع زمانها استفاده از پروفایل افراد مشهور است .برای مثال یه بازیگر معروف مثل آقای پرویز پرستویی را پیدا کنید . و با نوشتن تاریخ تولد تا تاریخ فیلمهایی که بازی کرده به راحتی زمانهای متفاوت را به شاگردان خود آموزش دهید. البته می توانید از بازیگران خارجی هم استفاده کنید و متن پروفایل آنها را کپی کنید و از دانشجویان بخواهید زمانهای متفاوت را پیدا کنند .
با استفاده از همین روشهای ساده می توانید روش تدریس گرامر را برای زبان آموزان خود بسیار ساده تر و لذت بخش تر کنید.

پاسخی بگذارید