مجله آموزشی تدریس زبان

سوال مهم قبل از آموزش آنلاین زبان انگلیسی

4سوال مهم قبل از آموزش آنلاین زبان انگلیسی

با رشد روز افزون تکنولوژی اساتید زبان می توانند فرصتی را برای کسب درآمد و همچنین برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی برای خود فراهم کنند. اما قبل از آموزش آنلاین،می ‌بایست به این 4 سوال خوب پاسخ دهید.

4 سوال مهم قبل از آموزش زبان در فضای آنلاین

  1. علاقه به آموزش آنلاین زبان انگلیسی

یکی از لذت بخش ترین موضوعات در تدریس زبان انگلیسی، برقراری تعامل بین استاد با زبان آموزان است. در کلاس های حضوری این فرصت به خوبی برای اساتید و زبان آموزان فراهم است. اما در کلاسهای آموزش آنلاین زبان، به علت عدم ارتباط مستقیم با زبان آموزان، فرصت بسیار کمتری برای ایجاد این گونه روابط وجود دارد.

پس حتما از خود سوال کنید آیا می توانید یک جا بنشینید و فقط از طریق صفحه مانیتور کلاس را هدایت کنید. و این کار برای شما کسل کننده نیست.به عنوان استادی که این کار را تجربه کرده ام ، به شما پیشنهاد می کنم این موضوع را با توجه به روحیات خود، حتما مد نظر داشته و بعداً  شروع به آموزش آنلاین زبان کنید.

  1. چگونه تسویه حساب مالی داشته باشیم؟

نکته بسیار مهم دیگری که می بایست در آموزش آنلاین زبان مورد توجه قرار گیرد، نحوه تسویه حساب مالی شما با زبان آموزان است. چون به طور مسلم در ابتدای کار اعتماد چندانی بین شما و زبان آموزان وجود ندارد.پس حتما سیستمی را برای خود طراحی کنید که به صورت جلسه ای یا  ترمی هزینه را برای شما واریز کنند. برای مثال می توانید از سیستم ID PAY  استفاده کنید. و برای خود یک اکانت شخصی بسازید و به دانشجویان بگویید قبل از شروع هر جلسه مبلغ را واریز کنند. البته اگر یک وب سایت و یا کانال تلگرامی آموزش زبان برای خود راه اندازی کنید. احتمال اعتماد بیشتری ازطرف زبان آموزان برای حضور در کلاس های آنلاین شما وجود خواهد داشت.
برگزاری کلاس آنلاین زبان انگلیسی

  1. آیا من با تکنولوژی آشنایی کامل دارم؟

فقط داشتن محتوا و یا تسلط به روش های تدریس زبان انگلیسی  در فضای آنلاین مهم نیست. بلکه تسلط به روشهای برگزاری کلاس های آنلاین از اهمیت ویژه ای برخوردار است و آشنایی هر چه بیشتر شما به استفاده از ابزارهای تکنولوژی در فضای آنلاین کمک بسیار زیادی به شما در برگزاری هرچه بهتر کلاس آنلاین می کند.البته نگران نباشید می توانید از نرم افزارها مثل adobe connected , استفاده کنید و به راحتی کلاس آنلاین زبان برگزار کنید. ولی حتما قبل از آن به سرعت اینترنت و میزان تسلط خود به نرم افزار مربوطه توجه کافی داشته باشید.

  1. آیا می توانم نیاز زبان آموزان را برطرف کنم؟

قبل از آموزش از خود سوال کنید .آیا این موضوع را می توانم از طریق آنلاین آموزش دهم. چرا که موضوع و محتوای درس شما می بایست طوری باشد که با برگزاری کلاس آنلاین مشکلات زبانی زبان آموزان را برطرف کنید.و با اعتراض زبان آموزان و کاربران مواجه نشوید.و با یک اقدام نسنجیده اعتبار خود را به عنوان یک استاد زبان از دست ندهید.

برای مثال به راحتی می توان گرامر را به صورت آنلاین تدریس کرد.اما شاید در تدریس برخی مهارتها با مشکل روبرو شوید.

پس قبل از اقدام به آموزش آنلاین زبان، حتما به نکات فوق توجه داشته باشید و در صورت داشتن هرگونه سوال ،در قسمت مشاوره می توانید سوالات خود را مطرح کنید تا تیم مشاوران تدریس زبان پاسخگوی شما باشند.

ارایه نظرات  و تجارب شما کمک بسیار زیادی به سایر همکاران زبان در بهبود روشهای برگزاری کلاس آنلاین زبان می کنند.

 

پاسخی بگذارید