4 روش برای تدریس زبان با موضوع آب‌وهوا

اساتید زبانی که با مقالات ما آشنا هستند به خوبی می دانند که هرچند وقت یکبار روشهای جالبی برای تدریس موضوعات مختلف به زبانهای خارجی را جزو برنامه های اصلی سایت زبان پلن قرار می دهیم . امروز محمود پیرهادی قصد دارد چند روش ساده، ولی کاربردی را در خصوص روش تدریس زبان با موضوع آب‌وهوا را با شما به اشتراک بگذارد.

چگونه تدریس زبان با موضوع آب‌وهوا را برای زبان آموزان به درسی لذت بخش تبدیل کنیم.

4 روش برای تدریس موضوع آب و هوا
4 روش برای تدریس موضوع آب و هوا

 

1 . بررسی آب و هوای مناطق مختلف

در این روش نقشه جهان را آماده کنید و از زبان آموزان بخوانید که در خصوص آب و هوای کشورهای متفاوت نظرشان را بدهند . برای مثال این سوالات را بپرسید که سردترین کشورهای جهان کدام هستند و یا کدامیک از کشورها تنها 2 فصل دارند و یا بیشترین میزان بارندگی باران و برف در کدام کشورها است . با مطرح کردن چنین سوالاتی علاوه بر آشنایی آنها با لغات و جملات مورد نیاز اهمیت موضوع آب و هوا را به صورت علمی برای زبان آموزان بازگویی می کنید . و زبان آموزان به راحتی با واژگان مرتبط به آب و هوا آشنا می شوند.

 2 . کشورها با شرایط آب و هوایی متفاوت

این موضوع بدون برو برگرد به کشور عزیزمان ایران بر می گردد . به خوبی همه می دانیم در یک فصل تنوع آب و هوایی در ایران در شهرهای مختلف متفاوت است . برای مثال در اوایل بهار ، آب و هوای شهر تهران بهاری – اما در همان زمان آب و هوای شهر تبریز نسبتاَ زمستانی و از طرفی آب و هوای بندرعباس تابستانی است . با همین روش ساده می توانید وضعیت آب و هوایی یک کشور را در شهرهای متفاوت بررسی کنید . و متعاقباَ لغات و جملات کاربردی را در اختیار زبان آموزان قرار دهید .

3 . تدریس آب و هوا با مسافرت

یکی دیگر از روشهایی جالب ، بررسی چند کشور معروف برای مسافرت است ، می توانید از زبان آموزان خود سوال کنید . هدف شما از مسافرت چیست . آیا قصد دارید برای اسکی به مکانهای سردسیر بروید و یا مناطق کویر برای کویرنوردی و یا مناطقی که دریا دارند برای شنا و ساحل نوردی . و با بیان همین سوالات ،لغات و جملات کاربردی زیبایی را به آنها آموزش دهید . و فضای آموزش را لذت بخش تر کنید .مطمئن باشید با همین تمرینهای ساده و لذت بخش فضای کلاس را برای زبان آموزان به محلی لذت بخش تبدیل می کنید.

4 .  تدریس آب و هوا با پوشش لباس قومیتهای متفاوت

پس از بررسی موضوعات گفته شده نوبت به نوع پوشش در مناطق متفاوت ، اختلاف با آب و هوایی در آنجاست . برای مثال از زبان آموزان خود بپرسید در چه آب و هوایی فلان لباس را می پوشیم و یا بهترین زمان استفاده از چند در چه آب و هوایی است . البته شاید برای طرح چنین سوالاتی نیازمند سوالات ضروری باشید می توانید به بخش سوالات کاربردی در موضوع آب و هوا رجوع کنید و کلاس پربارتر و علمی تر را تجربه کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.