مجله آموزشی تدریس زبان

تدریس موضوعی

4 روش برای تدریس موضوعی(تبلیغات)

یکی از بهترین روشها برای اینکه کلاس زبان پویا و شادابی داشته باشیم. استفاده از روش پرسش و پاسخ است . در این روش ،اساتید زبان با تدریس موضوعی یک سری سوالات کاربردی را با موضوعات متفاوت انتخاب می کنند. وفضای کلاس را به سمتی سوق می دهند که همه زبان آموزان با پا سخ های متفاوت و همچنین علایق و سلایق خاص در بحث های کلاسی شرکت کنند .و در نهایت باعث بهبود مهارت گفتاری و ارتباطی زبان آموزان و همچنین افزایش دامنه لغات آنها شود.در این مقاله قصد داریم در خصوص روش تدریس موضوعی( تبلیغات(نکاتی را با شما اساتید زبان به اشتراک بگذاریم . که اساتید چگونه موضوع فوق را بهتر تدریس کنند .

روش برای تدریس موضوعی( تبلیغات)

  چگونه با موضوع تبلیغات کلاس بحث آزاد بهتری داشته باشیم.

  انواع تبلیغات

  اساتید زبان می توانند در ابتدا سوالاتی را در خصوص انواع تبلیغات از دانشجویان بپرسند . سوالاتی از قبیل : بهترین روش تبلیغات با توجه به شرایط فعلی جهان کدامند؟(تبلیغات از طریق تلویزیون،رادیو،پوستر،بنر و یا تبلیغات از طریق شبکه های اجتماعی ) و یا خنده دار ترین و بی مزه ترین نوع تبلیغاتی که تا به حال دیده اید کدام است؟بهترین نوع تبلیغات با توجه به شرایط ایران کدام است.

  اهمیت تبلیغات

  در این سری سوالات به اهمیت موضوع تبلیغات پرداخته که تا چه حد تبلیغات در برند شدن یک شرکت ،فرد و یا سازمان مهم است و آیا شما شخص و یا شرکتی را می شناسید که مهمترین عامل برند شدنش تبلیغات است . و یا تا چه مقدار تبلیغات در فروش محصولات اهمیت دارد. و یا فرق بین تبلیغات ایرانی و خارجی در چیست؟ و یا آیا کسی در بین زبان آموزان است که محصولی را فقط به خاطردیدن تبلیغات آن خریده باشد.

  تاثیر تبلیغات

  در این سری سوالات به تاثیر تبلیغات بر زندگی افراد سوالاتی را بپرسید . برای مثال تبلیغات بر روی چه گروهی از مردم بیشترین تاثیر را می گذارد . برای مثال آقایان یا خانوم ها و یا بچه ها. به نظر شما افرادی که در تهران زندگی می کنند اهمیت بیشتری به تبلیغات می دهند و یا سایر شهرهای ایران.

  محتوای تبلیغات

  در این سری سوالات ،اساتید زبان به اهمیت محتوا در تاثیر گذاری تبلیغات سوالاتی را می پرسند . که چه نوع محتوایی می تواند برای مخاطب جذاب تر باشد.آیا صداقت در تبلیغات در فروش بیشتر محصول تاثیر دارد یا خیر.واقعا مردم به دنبال چه نوع محتوایی هستند . و یا چرا تبلیغات خارجی با محتواهای خاص خودش مخاطب بیشتری دارد. و دهها سوال دیگر.

  تدریس موضوعی به خصوص موضوعات جذاب روشی بسیار جالب برای بهبود روند تدریس زبان در کلاس می باشد.

  پاسخی بگذارید