7 راز اساتید زبان موفق

توجه به اهمیت تدریس زبان آنقدر مهم است. که اگر بگوییم برای هر کلاس ما نیازمند یک روش تدریس خاص هستیم غلو نکرده ایم.اما  اصول و رازهایی  وجود دارد که توجه به آنها می‌تواند روند  تدریس زبان  را بهبود بخشد و توجه به این اصول تاثیر به سزایی در بهبود مهارت های تدریس اساتید زبان خواهد داشت

تیم مشاوران تدریس زبان استاد پیرهادی در این مقاله 7 راز اساتید زبان موفق

را با شما اساتید و علاقه مندان به تدریس زبانهای خارجی به اشتراک می گذارد.

7 راز اساتید زبان موفق

1. در انتخاب منابع حساس هستند

انتخاب منابع و متریال متناسب با نیاز زبان آموزان در روند تدریس اهمیت بسیار زیادی دارد چرا اگر که زبان آموز از منابع و متریال مورد نظر استقبال آنچنانی نکنند هرچقدر هم که شما در روش تدریس و آموزش موفق باشید. دانش آموز از کلاس زبان لذتی نخواهد برد. پس حتما اساتید زبان با آموزشگاههای زبان باید به این نکته توجه داشته باشند که متناسب با نوع دانشجویانی که جذب کرده اند. منابع مرتبط با آنها را تهیه و در اختیار شان قرار دهند.

2.منابع دارای تمرین انتخاب می کنند.

بعد از انتخاب منابع حتما باید به این نکته توجه داشته باشیم. که منبع انتخاب شده دارای تمرین های زبانی باشد و اگر هم تمرین های زبانی برای آنها وجود ندارد. زمانی  برای طرح یک سری سوالات اختصاص دهید .وجود تمرین باعث می شود که شما میزان درک دانشجویان از درس را متوجه بشوید و همین عاملی برای ایجاد رقابت بین زبان آموزان می شود

3. طرح درس دارند

طرح درس، نقشه راه استاد می باشد. همیشه این نکته را از محمود پیرهادی یادگاری داشته باشید:(هیچ وقت دانشجو را دست کم نگیرید. دانشجویان فوق العاده در تشخیص استاد خوب و دارای برنامه و استادی که بدون برنامه سر کلاس حضور پیدا می‌کنند باهوش هستند.) با توجه به این نکته همیشه طرح  درس خود را به دقت بنویسید که در طول یک جلسه و یا حتی یک ترم چه برنامه ای دارید. و همه نکاتی را که دوست دارید در طول یک جلسه پله به پله جلو برویم مانند نقشه ای  در اختیارتان باشد. که دانشجو متوجه شود که استاد با برنامه و یک طرح اصولی در کلاس حضور پیدا کرده است.

4. با صدای رسا صحبت می کنند.

دانشجویان عاشق اساتیدی هستند که شفاف و با صدای واضح و بدون خش صحبت می کنند پس همیشه طوری صحبت کنید که دانشجو صدای شما را به راحتی بشنوند و درک کنند و نیازی نباشد دوباره از شما سوال کنند که استاد می‌شود بلندتر صحبت کنید.توجه به بلند صحبت کردن با صدای رسا یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند باعث موفقیت شما در روند تدریس  زبان ‌شود.

5. همیار زبان آموز هستند.

فرق نمی کند شما به یک دانشجو تدریس می کنید و ده  دانشجو. همیشه طوری رفتار کنید که دانشجویان  از شما سوال بپرسند. و شما را به عنوان یک همیار واقعی در کنار خودشان احساس کنند. اگر دانشجو به این نتیجه برسد که با استاد خود راحت است و می تواند همه مشکلات زبانی خود را با او در میان بگذارد مطمئن باشید با همین ترفند کوچک همه دانشجویان عاشق شما خواهند شد.

6. وقت شناس هستند

زبان آموزان  می بایست ساعت های شان را با ساعت حضور شما در کلاس تنظیم کنند.استاد زبان موفق استادی است که اولین سوالش در کلاس این  باشد  ساعت چنده ؟و همه دانشجویان  یک صدا ساعت شروع کلاس را جواب بدهند.

7. خوشتیپ هستند

توجه به ظاهر و پوشش شما در هنگام حضور در کلاس های زبان تاثیر فوق العاده ای در ارتباط گیری شما با دانشجویان خواهد داشت. شاید این سوال در ذهن شما پیش بیاید که پوشش چه نوع تاثیری در ذهن زبان‌آموز دارد .از آنجایی که زبان آموز قصد دارد روزی شبیه شما بشود و به عنوان یک استاد زبان در جایگاهی که شما هستید. مسیر تدریس را ادامه دهد وقتی شما را شیک می‌بیند. همیشه آرزو می‌کند که بتواند مانند شما در کلاس حضور پیدا کند و به عنوان یک استاد زبان بدرخشد. پس سعی کنید.نوع پوشش شما طوری باشد که زبان آموز آرزو کنند روزی مانند شما مدرس زبان بشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.