۵ یخ شکنی برای شروع بهتر کلاسهای زبان

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

 

یکی از بزرگترین اشتباهات اساتید زبان این است که از همان ابتدای ورود به کلاس شروع به تدریس مطالب جدید می کنند. همین کار باعث می شود که بسیاری از زبان آموزان هنوز در فضای و جو کلاس قرار نگرفته باشند. و نتوانند بهره بهتری از کلاس زبان ببرند. برای رفع این مشکل به شما پیشنهاد می کنم در این مقاله از سایت تدریس زبان با ما همراه باشید و با استفاده از این روشها فضای کلاس را آماده کنید و یا بهتر بگوییم نوعی warm up داشته باشید.و تا انتهای مقاله ۵ یخ شکنی برای شروع بهتر کلاسهای زبان را یاد بگیرید .

 

یخ شکنی اول: Name 3 things

در این روش از زبان آموزان بخواهید که نام ۳ چیزی را که در اتاق خواب و یا منزلشان وجود دارد که ممکن است در سایر خانه ها نباشند را نام ببرند. برای مثال می توانید به آنها بگویید از وسایلی مانند آلات موسیقی و یا عتیقه جات و یا تابلوهای که درخانه دارند استفاده کنند. با همین روش ساده علاوه بر اینکه ذهن زبان آموزان را درگیر به لغات و جملاتی می کنید که در اطراف آنها وجود دارد. به راحتی می توانید دامنه لغات سایر زبان آموزان را هم بالا ببرید.البته سعی کنید تمرین مورد نظر مربوط به درس جدید باشد.که ذهن آنها را برای ورود به موضوع جدید آماده کنید.

اگر میخواهید دامنه لغات تان افزایش پیدا کند پیشنهاد می شود مقاله افزایش دامنه لغات را  بخوانید

یخ شکنی دوم: Last Film

از زبان آموزان بخواهید نام آخرین فیلمی که دیده اند برای همکلاسی های خود بگویند. و اگر برای آنها امکان پذیر است. خلاصه ای از فیلم را بصورت داستان وار و مختصر بیان کنند. البته فرصت خوبی را برای اساتید زبان فراهم می کند که سوالاتی از قبیل را بپرسند.

۱ – فیلم های مورد علاقه شما کدامند؟

۲ – بهترین بازیگر ایران چه کسی است؟

۳ – بهترین بازیگر جهان کیست و … را از زبان آموزان بپرسند و فضای شادی را برای زبان آموزان فراهم کنند.

یخ شکنی سوم: deserted Island

از زبان آموزان بپرسید اگه قرار باشد. به یکی از جزیره های ایران سفر کنید و فقط می توانید یک وسیله با خود ببرید با فرض اینکه مشکل خورد و خوراک و آب نداشته باشید کدام وسیله ها را ترجیح می دهید ببرید و برای چه. این گپ هم کمک زیادی به شما می کند که با علایق زبان آموزان آشنا بشوید. و همچنین باعث می شود بحث جالبی بین سایر زبان آموزان برای اولویت دهی به وسایل مورد نیاز هرشخصی به وجود بیاید.

 

یخ شکنی چهارم: Dream vacation

از زبان آموزان بپرسید که برای تعطیلات پیش روی کدام شهر و یا کشور را برای مسافرت انتخاب می کنید. با طرح این سوال می توانید سوالات بیشتری از آنها بپرسید از جمله چرا این مکان را انتخاب کرده اید – مکانهای دیدنی این شهر کجاست؟ بهترین سوغاتی این شهر کدام است و …

یخ شکنی پنجم: First job

 

این تمرین بیشتر برای زبان آموزان بزرگسال پیشنهاد می شود. در این تمرین از شغل اول آنها سوال کنید و در ادامه می توانید سوالاتی از قبیل زیر را بپرسید

Where did you work

What did you do

How long did you they work there

Why did they leave this position

 

نوشته های دیگر