چگونه جسارت سخن گفتن را در زبان آموزان تقویت کنیم

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

چگونه جسارت سخن گفتن را در زبان آموزان تقویت کنیم

 

جسارت سخن گفتن در زبان آموزان
جسارت سخن گفتن در زبان آموزان

 

تکلم اصلی‌ترین مهارتی است که یک زبان آموز از روز اول آموزش زبان برای کسب آن باید تمرین کنند و برخورداری از جسارت سخن گفتن به زبان جدید شرط ضروری و لازم کسب این مهارت است. اعتقاد به این که من می توانم به زبان دوم سخن بگویم، مقدمه ای لازم سخن گفتن است. سرعت تکلم به زبان دوم به تصویر شما از خود و احساس امنیت روانی هنگام سخن گفتن وابسته است. شاید فقدان احساس امنیت را هنگام سخن گفتن در خود و زبان آموزان را به شکل استرس و نگرانی تجربه کرده اید. پس به زبان آموزان بگویید از اشتباه سخن گفتن و مورد تمسخر اطرافیان به ویژه همکلاسی‌های یا توبیخ معلم واقع شدن نهراسند.

 

گاهی زبان آموزان در برابر ابهام و گستردگی زبان به ویژه در آغازین روزهای آموزش احساس ضعف و سردرگمی می کنند. و از تکلم به آن زبان باز می مانند و چه بسا به فکر انصراف از ادامه آموزش می‌ افتند احتمالاً گروهی از زبان آموزان شما به یادگیری زبان به عنوان یک تکلیف می‌نگرنند، از این منظر هنگام  تدریس یک زبان جدید این نکات می بایست به زبان آموزان متذکر شویم

 

چگونه با ۶ روش زیر جسارت سخن گفتن در زبان آموزان را تقویت کنیم 

 

  1. به منظور افزایش اطمینان از درستی تکلم خود و یاری جستن از ظرفیت بی نهایت ناخودآگاه، تا آنجا که می توانید، حتی هنگام خواب به زبان جدید گوش کنید هرچند بخشی از آن را که می شنوید برای تان مفهوم باشد و یا نباشد.
  2. یادگیری زبان را از تکلیف به بازی فرح بخش تبدیل کنید
  3. قانون شما مطلقآ سخن گفتن باشد.نه ضرورتآدرست سخن گفتن، چرا که تکلم صحیح از بطن تکلم نادرست متولد می‌شود و زبان آموزان موفق کسانی هستند که از جسارت غلط سخن گفتن برخورداراند.

 

۴.در دایره دانایی و توانایی خود بنویسید و سخن بگوید واژگان و ساخت های را که با اطمینان آموخته ایم در موضوعاتی که بر آن تسلط داشته یا از آن آگاهی دارید به کار ببرید.

۵ .فراموش نکنید که عمدتاً قوت و ضعف اعتماد به نفس موجود موجب خجالت از میان رفتن جسارت هستند و خود را در کلاس و فضای گفتگو رها کنید. نگاه، کلام، سکوت ،خنده ،توجه یا بی اعتنایی همکلاسی ها و معلم خود را تشویق تلقی کرده و در خود انرژی مثبت ذخیره کنید.

۶.به یاد داشته باشید که یک ساختمان بلند از تعداد بیشماری آجر تشکیل شده و یک شبه پدید نیامده است زبان نیز با همه گستری و عظمتش از اعضای کوچک و فراوان شکل یافته است که می‌توان آن را روزها و ماهها با تمرین صبر تلاش و پشتکار در ذهن خود بنا کرد.

شما اساتید زبان می توانیم با متذکر شدن این ۶ نکته ای که در مقاله فوق گفته شد به راحتی فضای را برای زبان آموزان خود فراهم کنید که جسارت سخن گفتن به زبان انگلیسی برای آنها فراهم شود و به راحتی بتوانند در میان جمع بدرخشند و مهارتهای گفتاری خود را بهبود ببخشند.

نویسنده:محمود پیرهادی

 

 

نوشته های دیگر