۷ تکنیک ساده  برای برگزاری کلاس زبان به سبک حرفه ای ها

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
برگزاری کلاس زبان

۷ تکنیک ساده  برای برگزاری کلاس زبان به سبک حرفه ای ها

برگزاری کلاس زبان
برگزاری کلاس زبان

بسیاری از زبان آموزران به کلاس زبان می آیند.چون والدین آنها اصرار دارند کلاس زبان بروید و به جای اینکه آموزش زبان برای آنها لذت بخش باشد، به ساعاتی زجر آور تبدیل می شود و این جمله را معمولا از دانش آموزان می شنویم که چیکار کنم مامان خیلی اصرار داره کلاس زبان بروم. و گرنه اصلا خوشم نمیاد . البته گروه دیگری هم وجود دارند که فقط برای تحصیل در کشوری خاص به دنبال گرفتن نمره مثلا آیلتس و یا تافل هستند و قلبا علاقه خاصی به حضور در کلاسهای زبان ندارند. خب تکلیف ما اساتید زبان در رویا رویی با این دانش آموزان بسیار سخت است. اما در این مقاله محمود پیرهادی قصد دارد چند نکته را با کمک تیم مشاوران تدریس زبان  در خصوص  ایجاد کلاس زبان لذت بخش با شما اساتید زبان به اشتراک بگذارد.

 

چگونه می توانم کلاس زبان

بسیار لذت بخشی برای زبان آموزان

فراهم کنم.

 

۱.ارتباط انگلیسی با اهداف لذت بخش

اولین کاری که اساتید زبان قبل از تدریس یک موضوع می بایست به آن توجه کنند این است که آن موضوع را به دنیای واقعی ربط دهند تا دانش آموزان از آن لذت ببرند. و احساس کنند یادگیری این موضوع چقدر می تواند برای آنها مفید و موثر باشد.و همیشه این نکته را به زبان آموزان یادآور بشوید که چگونه یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند که زبان آموزان احساسات و آرزوهایشان را دنبال کنند . برای مثال هر فیلم زبان اصلی را که دوست دارند بدون نیاز به ترجمه و زیر نویس ببینند. و یا هر مطلبی را راجع به رشته تحصیلیشان نیاز دارند، بدون نیاز به مترجم ،خودشان بخوانند و لذت ببرند.

 

۲.تکالیف زیاد ندهید

لفظ انجام تکلیف بار منفی دارد . .و اینکه زبان آموزان با تلنباری از کاربرگها و انجام تمرینهای گرامری به خانه بروند باعث می شود که از زبان زده بشوند .هنر معلمان زبان این است که باتوجه به شرایط کلاس و اولویت در یادگیری یک مهارت خاص ،تا می توانند تکالیف کمتری را به زبان آموزان واگذار کنید و یا تکالیف جایگزین لذت بخشی را به دانش آموزان واگذار کنند.

 

۳.ایجاد شرایط واقعی در کلاس

فرض کنید شما در حال تدریس موضوع کسب و کار هستید و قصد دارید لغات مربوط به یک چارت سازمانی را به زبان آموزان آموزش دهید. برای مثال مدیر عامل به زبان انگلیسی چی می شودو یا جانشین مدیر عامل به انگلیسی چی می شود. خب اگر شما بازی طراحی کنید و و هر دانشجو را به عنوان یکی از اعضای شرکت معرفی کنید. با انجام همین تمرین و بازی ساده و تبدیل کلاس به شرایط واقعی ،زبان آموزان از فضای کلاس لذت بیشتری خواهند برد.

 

۴.سرمایه گذاری بر روی دانشجویان

معمولا هنگام تدریس با موضوعاتی  مواجه می شویم که تخصص ما نیستند . مانند بعضی از موضوعات مربوط به رشته های ورزشی و یا اقتصاد و یا شبیه اینها . در چنین شرایطی از خود دانشجویان کمک بگیرید که با هر سطح زبانی هستند این موضوعات را تدریس کنند .با انجام این روش ،شما می توانید کلاس بسیار لذت بخشی را برای زبان آموزان خود رقم بزنید.

 

۵.ایجاد فضای دوستانه

کلاس زبان با سایر کلاسها فرق می کند. و هر چقدر روابط استاد با دانشجویان بهتر و دوستانه تر باشد ،زبان آموزان میل و اشتیاق بیشتری برای مشارکت در فعالیتهای کلاسی خواهد داشت و در نتیجه هرچه قدر این روابط صمیمانه تر باشد یادگیری بیشتری را به دنبال دارد و از طرفی دانشجویان از حضور در کلاس لذت بیشتری می برند.

 

۶.عادتهای زبانی

از دانشجویان بخواهید هر کدام یک عادت را که باعث می شود سریعتر موضوعات زبانی را یاد بگیرند را برای همکلاسی هایشان با ذکر جزییات توضیح دهند. چون تجربه نشان داده بسیاری از زبان آموزان با روشها و فنون یادگیری و همچنین عادتهای مطالعه آشنا نیستند. لذا این هم افزایی کمک می کند که نکته های بیشتری از همدیگر یادبگیرند و به الطبع علاقه بیشتری برای فراگیری زبان داشته باشند.

 

۷.تمرین سخنرانی

در این تمرین از دانشجویان خود بخواهید راجع به یک موضوع  درسی مثلا فرق بین گذشته ساده با حال کامل ۵ دقیقه برای همکلاسی های خود نکاتی را با ذکر مثال تدریس کنند . تجربه شخصی خودم نشان داده .اینقدر فضای کلاس عوض می شود و زبان آموزان نکاتی را مطرح می کنند که خنده و شادی با یادگیری تلفیق خواهد شد.

 

در این مقاله سعی برآن شد که نکاتی را با شما اساتید زبان به اشتراک بگذاریم که بتوانید فضای بسیار لذت بخشی را برای را برای زبان آموزان خود در کلاس و یا هر مکان آموزشی دیگر فراهم کنید. البته صد در صد نکات دیگر هم وجود دارد. که می توانید با ما در ارتباط باشید . و تجربیات شما را در بخش خاطرات اساتید زبان با همکاران خود به اشتراک بگذازیم.

 

 

 

نوشته های دیگر