۴ روش خلاقانه در تدریس زبان انگلیسی

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
روش خلاقانه در تدریس زبان

در این مقاله با  ۵ روش خلاقانه در تدریس زبان انگلیسی آشنا می شوید.که چگونه با رعایت یکسری ایده های بسیار جالب بتوانید یک استاد زبان خلاق باشیم.

بسیاری از اساتید زبان بیشتر از زبان آموزان به ساعت کلاس نگاه می کنند. که چه تایمی، ساعت کلاس به پایان میرسد. و به اتاق استراحت اساتید می روند.اما اساتید زبان خلاق نه تنها متوجه گذر زمان نمی شوند بلکه زبان آموزان هم از کلاس و نحوه تدریس زبان آنها خسته نمیشوند. به نظر بنده تنها راه موفقیت آنها اجرای روش خلاقانه در تدریس زبان انگلیسی است.

در این مقاله قصد دارم ۴ روش ساده برای تبدیل شدن به یک استاد زبان خلاق را با شما به اشتراک بگذارم.

خلاقیت در تدریس زبان

۴ روش ساده برای تبدیل شدن به یک استاد زبان خلاق

 

۱.اطلاعات روش تدریس زبان خود را بهبود ببخشیم

امروزه برای اینکه بتوانیم تدریس زبان خوبی داشته باشیم.واقعا کار سخت و دشواری نیست. چراکه انبوهی از کتاب ها و دوره های آموزشی و وب سایت های متفاوت برای بهبود روش های تدریس زبان وجود دارد. که با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید با انواع روشهای خلاقانه در تدریس زبان آشنا شوید. فقط کافی است موضوعی را که قصد تدریس دارید. را با کلمه ی game سرچ کنید. اون موقعه متوجه خواهید شد. تا دلتون بخواد می توانید از بازی های متفاوت برای کلاس زبان الگو برداری کنید و به راحتی یک خلاقیت عالی در تدریس زبان داشته باشید.

 

۲.با سایر اساتید زبان در ارتباط باشید

از این که در سر کلاس سایر اساتید زبان حضور داشته باشید و راجع به روشهای تدریس زبان از آنها سوال کنید،به هیچ وجه واهمه نداشته باشید.

اگر واقعا استاد زبان خلاقی را میشناسید که بسیاری از زبان آموزان از روش های تدریس زبان او راضی هستند.چند جلسه در کلاس او حضور پیدا کنید. و روش خلاقانه در تدریس زبان انگلیسی  او یاد داشت برداری کنید. به شما قول می دهم اگر حداقل ۱۰ استاد را امتحان کنید. دایره المعارفی از خلاقیت در تدریس زبان در اختیار شما خواهد بود. که به راحتی با الگو برداری از آنها،همه زبان آموزان را متحیر خواهید کرد.

 

۳.دفترچه ایده تدریس داشته باشیم

اگر بگویم هر جلسه کلاس زبان یک روش تدریس خودش را دارد. چندان بیراه نگفته ام. معمولا در هنگام تدریس زبان ،بعضی از اساتید ناخودآگاه یک کار خلاقانه انجام می دهند. که مورد استقبال زبان آموزان قرار می گیرد.از این فرصت استفاده کنید و این ایده را در دفترچه ایده تدریس یادداشت کنید.بعد از مدتی متوجه خواهید شد که چه تعداد روش خلاقانه در تدریس زبان خواهید داشت و از آنها متناسب به هرکلاس زبانی استفاده خواهید کرد.

پیشنهاد می شود مقاله روبرو را نیز بخوانید: چگونه بهترین روش تدریس زبان را داشته باشیم؟

 ۴.خلاقیت را تمرین کنید

ما اساتید زبان همیشه به زبان آموزان می گوییم با تمرین است که زبان بخشی از زندگی شما خواهد شد. اما خودمان فراموش کرده ایم که خلاقیت در تدریس هم نیازمند تمرین و ممارست است. از همین اولین جلسه امروز که سر کلاس زبان رفتید. حداقل ۵ دقیقه از زمان کلاس را به خودتان برای تمرین روش خلاقانه در تدریس زبان انگلیسی اختصاص دهید. یعنی با انجام بازی های خلاقانه و تمرین های متفاوت فضای کلاس را دگرگون کنید. با انجام این تمرین های ساده بعد از مدتی متوجه خواهید شد کدام یک از این فعالیت ها خلاقانه تر به نظر میرسند و میتوانید.در سایر کلاسها از آنها بیشتر استفاده کنید.

 

 

نوشته های دیگر