۴ مزیت وارم آپ در تدریس زبان انگلیسی

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
وارم آپ در تدریس زبان

۴ مزیت وارم آپ در تدریس زبان انگلیسی

وارم آپ در تدریس زبان
وارم آپ در تدریس زبان

وارم آپ به مجموعه فعالیتهای کوتاهی گفته می شود که در ابتدای کلاس، اساتید زبان از زبان آموزان می خواهند انجام دهند که آنها آمادگی بهتری برای حضور در فضای کلاس داشته باشند.
انجام اینگونه فعالیت ها به دلایل مختلف باعث بهبود روند یادگیری زبان آموزان می شود.
یک جلسه از کلاس زبان دقیقاً شبیه یک دوره زبان است. البته در مقیاسی بسیار کوچکتر و از آنجایی که هر دوره زبان از موضوعات ساده به سمت پیچیده جلو میرود. اگر کلاس زبان هم به همین منوال باشد.یعنی اساتید زبان با انجام فعالیت های وارم آپ، که ظاهرا ساده به نظر میرسند، شروع کنند زبان آموزان در شرایط بهتری از فراگیری زبان قرار خواهند گرفت.
با توجه به این موضوع چرا باید هر جلسه از کلاس را با تکنیکهای وارم آپ شروع کنیم.

 

چهار مزیت فعالیتهای وارم آپ در تدریس زبان

۱. جمع آوری ایده های جالب از زبان آموزان

یکی از بهترین مزیتهای وارم آپ جمع آوری ایده های نو در بین زبان آموزان است، فرض کنید موضوع تدریس امروز در خصوص واردات و صادرات است. و شما از زبان آموزان می خواهید هر لغت و یا اصطلاحی راجع به این موضوع دارند را با همدیگر به اشتراک بگذارند. در همان ابتدای کلاس یکیاز زبان آموزان می گوید، استاد میتوانیم برای پیدا کردن لغات موضوعی از دیکشنری word finder استفاده کنیم.و یکی دیگر از دانشجویان میگوید استاد سری کتابهای vocabulary in use بسیار کتاب های جالبی هستند. برای هر موضوع لغات و اصطلاحات مرتبط در این کتاب ها وجود دارد و یا احتمالاً بعضی از زبان آموزان در رشته بازرگانی اطلاعات خوبی دارند. که میتوانند ایده های بسیار نو و جذابی برای تدریس این موضوع در اختیار شما قرار دهند.
شایان ذکر است همه مثال های فوق عملا برای خودم در کلاس های زبان اتفاق افتاده است.پس پیشنهاد می کنم حتما فعالیت وارم آپ را امتحان کنید و از دانشجویان بخواهید که در همان ابتدای کلاس ۵ دقیقه راجع موضوع روز بحث و گفتگو داشته باشند.

۲. توجه اساتید به طرح درس

بسیاری از مدرسان زبان بدون توجه به طرح درس شروع به تدریس موضوع مورد نظر می کنند. در صورتی که اگر به طرح درس آن موضوع توجه کنیم .چند فعالیت و تمرین کلاسی به عنوان وارم آپ معرفی شده است. که انجام آنها باعث بهبود روند تدریس می شود. با استفاده از این وارم آپ ها می توانید کلاس شاداب و پر بازدید داشته باشیم.و از طرفی خود را ملزم کنید که حتما طرح درس هر موضوع را حتما چک کنید.

۳.مانع از سردرگمی زبانآموزان میشود

برخی از اساتید بدون هیچ مقدمه ای شروع به تدریس زبان می کنند.آیا به نظر شما زبان آموزانی که برای اولین باراست که چنین مبحثی را شنیده اند، درک آن برایشان راحت خواهد بود.!!!! حال اگر در ابتدای کلاس چند فعالیت وارم آپ را با همکلاسی های خود تمرین کنند. فرصت بسیار عالی برای آشنایی بین زبان آموزان به وجود خواهد آمد و ذهن زبان آموز،آمادگی بهتری برای درک موضوع جدید پیدا خواهد کرد.

۴. رفع مشکلات زبانی همکلاسی ها

اگر بلافاصله در همان ابتدای کلاس شروع به تدریس زبان کنیم.بسیاری از زبان آموزانی که فرصت نکرده اند. مشکلات زبانی خود را راجع به موضوع مورد نظررفع کنند. نه تنها از درس لذت نمی برند ،بلکه با استرس در کلاس زبان حضور خواهند داشت .اما با انجام فعالیت های وارم آپ فرصت بسیار خوبی برای این زبان آموزان فراهم می شود که سوالات و مشکلات زبانی را از همکلاسی های خود بپرسند و با آمادگی بیشتری در کلاس زبان حضور پیدا کنند.
نکته: زمان وارم آپ نباید بیشتر از ۵ دقیقه طول بکشد و اساتید زبان حتما می بایست این زمان را به بهترین نحو مدیریت کنند.
نویسنده:محمود پیرهادی
نکته کلیدی: وارم آپ در تدریس زبان

نوشته های دیگر

محصولات تدریس زبان