چگونه مدیران آموزشگاه زبان با راه اندازی کسب و کار آنلاین ثروتمند می شوند

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
میلیونرهای کلیکی

چگونه مدیران آموزشگاه زبان با راه اندازی کسب و کار آنلاین ثروتمند می شوند

میلیونرهای کلیکی
تدریس زبان

با کسب و کار اینترنتی کمتر کار کنید و بیشتر درآمد داشته باشید.

محمود پیرهادی برداشت خود از کتاب میلیونرهای کلیکی را متناسب با نیاز مدیران آموزشگاه زبان و مدرسان زبان به صورت خلاصه در اختیار کاربران  وبسایت تدریس زبان قرار می دهد.

آیا تا به حال به عنوان یک مدرس زبان و یا مدیر آموزشگاه فکر کرده‌اید چگونه از اینترنت کسب درآمد داشته باشید کتاب میلیونر های کلیکی به شما کمک می‌کند که با کسب و کار اینترنتی کمتر کار کنید و بیشتر زندگی کنید و بتوانید درآمدهای بیشتری در مسیر آموزش زبان داشته باشید.

آنچه که در کتاب میلیونر های کلیکی می خوانید عبارتند از

 ۱.چگونه با شروع کسب و کار اینترنتی زندگی رویایی تان را محقق کنید؟

۲.چگونه یک بازار مناسب شناخته نشده را پیدا کنید؟

 ۳.چگونه به آن بازار خدمات آنلاین ارائه دهید.

 

اگر شما یک مدرس زبان هستید و قصد دارید از دانش زبانی خود کسب درآمد کنید و یا یک مدیر آموزشگاه زبان هستید و می خواهید فرا جغرافیای فکر کنید. که علاوه بر محیط اطراف خود خدمات آموزشگاه خود را به سایر نقاط انتشار دهید ساخت یک کسب و کار آنلاین باعث ایجاد رضایتمندی برای شما میشود و شما میتوانید با راه اندازی کسب و کار آنلاین و تبلیغ آن و توزیع محصولات و خدمات خود به درآمدهایی برسید که تصور آن برای شما غیر ممکن است افرادی که کسب و کار خود را در حوزه دنیای اینترنت استوار می سازند، می توانند از وبسایت ها، چاپ و نشر دیجیتال و رسانه های اجتماعی برای ایجاد کسب و کارهای خود استفاده کنند تا با آن ها ایده ها و محصولاتشان را طبق برنامه و قوانین خودشان به دنیا ارائه کنند و با انجام کاری که از آن لذت می برند کسب درآمد داشته باشند.

 

مزایای ایجاد یک کسب و کار آنلاین متناسب با علایق تان

فضای اینترنت شرایطی را برای مدیران آموزشگاه زبان و مدرسان زبان فراهم می کند که بتوانند به راحتی هدفشان را زندگی کنند فرض کنید که شما عاشق آموزش زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه هستید. و روشی را پیدا کرده اید که به صورت خودخوان می توانید با آن روش روزبه‌روز مهارت‌های زبانی خود را بهبود ببخشید حالا اگر یک وبلاگ و یا وبسایت برای خودتان داشته باشید می توانید از همین روش آن را به صورت محتوا های کوچک که شامل تجربه ها و منابع یادگیری شما هستند در وبسایت خود قرار دهید. قطعاً هزاران نفر وجود دارند که دوست دارند به صورت خودخوان با روش شما و تجاربی که در مسیر یادگیری زبان به دست آورده اید از آن استفاده کنند و بابت آن به شما پول بدهند. به همین راحتی شما می توانید هدفتان را زندگی کنید. یعنی در مسیر یادگیری زبان علاوه بر یادگیری با انتشار تجارب و منابع خود بتوانید فرصت را برای یادگیری دیگران فراهم کرده و همچنین کسب درآمد داشته باشید. و یا مدیران آموزشگاه زبان می‌توانند دوره های خود را به صورت آنلاین در فضای مجازی برگزار کنند فرض کنید شما دوره آموزش زبانی دارید که افراد زیادی به صورت آفلاین از آن استقبال می‌کنند و به وسیله آن توانسته اند در کوتاه مدت زبان یاد بگیرند. حال اگر شما هم این دوره را با استفاده از سیستم هایی مانند وبینار در پهنای اینترنت به صورت آنلاین برگزار کنید قطعاً افراد زیادی از سراسر کشورتان خواستار یادگیری زبان با روش ابداعی شما هستند. و می توانید پا را از آموزشگاه خود فراتر گذاشته و به درآمد های بسیار عالی در حوزه تدریس زبان برسید.

 تمرین اول

چه ایده ای دارید که همین امروز می توانید آن را به صورت آنلاین انتشار دهید و کسب و کار زبانی خود در حوزه آموزش آنلاین را ایجاد کنید؟

 

مدل کسب و کار اینترنتی خود را پیدا کنید

زمانی خدمات شما جذاب تر می شود که مشتری های بیشتری پیدا کنید این چرخه رشد کند و به حرکت خود ادامه دهد آن موقعه با تلاش کمتر، پول بیشتری به دست خواهید آورد.اول از همه شما باید بخشی از بازار را شناسایی کنید که دوره ها و محصولات زبان فعلی قادر به تامین نیازهای آنها نیستند. سپس با استفاده از این اصول هفتگانه موفقیت در حوزه کسب و کارهای اینترنتی یک طرح جامع برای کسب و کار خودتان بنویسید.

 

۱. به افراد کمک کنید

شما باید محصول و یا دوره‌ای ارائه دهید که باعث بهبود زندگی افراد بشود. برای مثال این محصول شما باعث بهبود مهارت زبانی زبان آموزانی بشود که به دلایل متفاوت فرصت حضور در کلاسهای زبان را ندارند.

 

۲.یک کارشناس معتبر در حوزه خود باشید

شما باید در زمینه کاری خودتان یک کارشناس معتبر شوید به نحوی که افراد وقتی صحبت ها و آموزش ها و روش های شما را می بینند آن را به عنوان یک محتوای معتبر بپذیرند برای رسیدن به این مرحله باید آموزش بخش جدانشدنی از زندگی شما باشد یعنی همه روزه برای بهبود خود می بایست وقت بگذارید.

تمرین دوم

بهترین مدیران آموزشگاه زبان و بهترین مدرسان زبانی که در حوزه آنلاین فعالیت دارند را انتخاب کنید و انها را الگو خود قرار دهید.؟

 

۳.سیستم سازی داشته باشید

برای رشد کسب و کار خود در فضای اینترنت می بایست از نرم افزارها برای مکانیزه کردن فعالیت‌های کسب و کارتان استفاده کنید برای مثال از سفارش و تحویل گرفته تا تولید محتوا و پاسخگویی به مشتریان ، می بایست یک اتوماسیون پیشرفته برای خود ایجاد کنید. اتوماسیون در عصر حاضر جایگزین افرادی می شود که قبلاً این کارها را می بایست به صورت دستی انجام می دادند.هرچه قدر سیستم پاسخگویی آنلاین شما بهتر باشد.رشد کسب و کار شما پیشرفت بهتری را در حوزه آنلاین تجربه خواهد کرد.

 

۴.توجه به برون سپاری

شما می بایست برخی از پروژه‌های خاص خود را به افراد بیرون از سازمان خود بدهید استفاده از فریلنسرها، پیمانکاران و افراد پاره‌وقت می تواند کمک زیادی برای ارتقاء کسب و کار در حوزه آنلاین داشته باشد.

 

۵.از مخاطبان برای تولید محتوا استفاده کنید

شما باید سیستمی را فراهم کنید که کاربران با نظر دادن، شرکت در بحث ها و به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها در تولید محتوا به شما کمک کنند. برای مثال اگر دانش آموزان و کاربران شما هنگام استفاده از محتوا و محصولات شما فیلمی تهیه کنند و رضایت خود را در این فیلم عنوان کنند تاثیر بسیار زیادی در رشد کسب و کار شما خواهد داشت

 

۶.قابلیت رشد و توسعه

کسب و کارتان را طوری طراحی کنید که بتوانید از عهده رشد و زیاد شدن حجم مشتریان بر بیایید. این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چرا که اگر کسب و کار شما رشد کند و شما آن را طوری طراحی نکرده باشید که پاسخگوی کاربران باشد بدقولی ها و بدحسابی های شما باعث شکست کسب و کارتان در حوزه آنلاین می شود.

 

۷.درآمدهای سلسله وار

اگر شما فقط یک محصول داشته باشید و محصول شما دنباله دار نباشد کسب و کارتان در آینده نزدیک با شکست روبرو خواهد شد. شما باید محصولات سلسله وار تولید کنید و یا با استفاده از حق اشتراک و عضویت پولی شرایطی را فراهم کنید که کاربران به صورت ماهانه مبلغی را پرداخت کنند و این درآمد دنباله دار ادامه پیدا کند.

 

۸.اهمیت شناسایی حوزه بازار مناسب

اندازه بازار هدف و همچنین قدرت خرید آن را ارزیابی کنید. دقت کنید که چقدر علاقه در آن حوزه اهمیت دارد بزرگی خود حوزه مهم نیست معمولاً تعداد مخاطبان مهمتر است به تعداد دفعاتی که هر مشتری از شما خرید خواهد کرد . بازار شما باید قدرت و تعداد رقبایی که در حوزه شما یا حوزه‌های مشابه خدمات رسانی می‌کنند را ارزیابی کنید برای مثال اگر قصد دارید دوره های زبان برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و یا دکترا برگزار کنید باید تعداد مخاطبان و تعداد رقبای که در حوزه شما فعالیت می‌کنند را به خوبی ارزیابی کنید.از طرفی باید به این فکر کنید که کدام فرمت های دیجیتال برای دسترسی و کمک به مخاطبان شما مناسب تر خواهد بود. اگر مخاطبان شما کسانی هستند که همه روزه در مسیر رفت و برگشت قرار دارند قطعاً تهیه فایل های صوتی برای آنها بسیار مناسب تر است. اما اگر مخاطبان شما کسانی هستند که بیشتر وقتشان را در خانه می گذرانند تهیه فرمت دیجیتالی به صورت فیلم برای آنها لذت بخش تر خواهد بود.در مسیر تولید محتوا حتما هزینه‌های تولیدی را برآورد کنید و همچنین یک ارزیابی بازاریابی نیز انجام دهید چرا که بعضی موقع ها عدم توجه به هزینه ها باعث می شود که در صورت عدم استقبال از یک محتوا، پروژه شما با ضررهای سنگین روبرو بشود.

متخصصین مدرن

در دهه های گذشته، تخصص افراد بر اساس مدرک تحصیلی و یا تجارب آنها بررسی می شد. اما امروزه اگر میخواهیم یک متخصص مدرن باشیم و یا بهتر بگویم یک متخصص اینترنتی معتبر باشیم. باید از ده قدم زیر استفاده کنیم تا ما را به عنوان یک متخصص مدرن در حوزه کسب و کارهای آموزش آنلاین بشناسند؟

 

۱.علاقه شخصی خودتان را انتخاب کنید. برای مثال اگر شما علاقه به تدریس مهارت شنیداری دارید خود را به عنوان متخصص در این حوزه معرفی کنید.

۲. نام دامنه اینترنتی خود را طوری انتخاب کنید که علاقه شما را منعکس کند یعنی افراد با سرچ نام وب سایت شما به طور ناخودآگاه متوجه شوند که سایت شما  مثلا در حوزه آموزش زبان کودکان فعالیت می‌کند.

۳. وب سایت خود را راه اندازی کنید و بر این کار متمرکز شوید در عصر وب سایت شما مغازه شماست.

۴. در رسانه های اجتماعی تخصصی مانند لینکدین حساب کاربری ایجاد کنید و فعالیت های خود را متناسب با حوزه مورد علاقه تان در آنجا شروع کنید.

۵. از گوگل استفاده کنید تا در جریان آخرین اطلاعات مرتبط با حوزه کاری تان قرار بگیرید.

۶. طبق یک تقویم مناسب مطالبی در وبلاگ و یا وب سایت تان منتشر کنید که این مطالب شامل مقالات ،عکس ها و ویدیوهای مرتبط با موضوع آموزش شما باشد.

۷. به مخاطبان خود راهکار و پیشنهاد ارائه دهید و از کاربران بخواهید نظر بدهند و بازخورد های خود را در مورد پیشنهادات و راهکارهای شما بنویسند.

۸ .متخصصان آنلاین دیگری که در زمینه کاری شما خبره هستند را شناسایی کنید و از آن ها دعوت کنید وارد شبکه شما بشوند.

با اجرای همین فعالیت های ساده مطمئن باشید که شما به عنوان یک متخصص مدرن در حوزه کاری خودتان شناخته خواهید شد.

 

توجه به نشر دیجیتال

وب سایت ها و وبلاگ ها در اصل به عنوان دفتر چه شخصی آنلاین شما هستند. شما باید همه روزه مطالبی را که یاد گرفته‌اید در آن قرار داده و آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید اگر این مطالب و مقالات شما مرتبط به حوزه کاری تان باشد قطعا افراد زیادی پیگیر مطالب شما خواهند شد و شما در پایان مقالات و مطالب خود می توانید محصولات کامل تر را که مرتبط به این مطالب است را به آنها معرفی کنید

 

پادکست ها

پاکست ها فایلهای ضبط شده ای هستند که شامل سخنرانی ها ،مصاحبه ها و یا موضوعاتی است که شما به عنوان تجربه ضبط کرده و برای بازار هدف خود این اطلاعات را نشر می دهید. تعداد زیادی از مخاطبان شما خواستار گوش دادن به این مطالب هستند اگر شما برنامه های صوتی تان را طوری تنظیم کنید که به صورت تجربه های بسیار کوچک ولی کاربردی باشد که مطمئن باشید جمع کثیری از مخاطبان از پادکست های شما حمایت خواهند کرد شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و برخی از پادکست های خود را به صورت پولی بفروشید. برای نمونه بسیاری از مدرسان زبان در کانادا با فروش فایل های آموزشی خود به صورت پادکست توانستند در سن ۲۲ سالگی میلیونر بشوند.

 

استفاده از شبکه های تلویزیونی تحت وب

امروزه پلتفرم های ویدیویی بسیار زیادی در پهنای اینترنت وجود دارد.چه  پلتفرم های خارجی و چه پلتفرم های ایرانی که  شما می توانید ویدیوهای بسیار جذابی از خود تولید کنید و آن‌ها را در این پلتفرم ها قرار دهید .روزانه صدها نفر که علاقه مند به موضوع شما هستند از ویدیوی شما بازدید خواهند کرد وشما می توانید آنها را به وبسایت خود هدایت کنید و ایده‌ها و محصولات خود را به آنها بفروشید.

 

شبکه های اجتماعی

فعالیت در یک شبکه اجتماعی فضایی را برای شما فراهم می کند که با مخاطبان خود در ارتباط باشید و یا هریک از موارد گفته شده از متن صوت و فیلم را در آنجا نشر دهید.

اینقدر شبکه‌های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردارند اگر بهترین محتواها را تولید کنید ولی در این شبکه‌ها حضور نداشته باشید مخاطبان و کاربران بسیار زیادی را در حوزه کاری خود از دست خواهید داد.

 

استفاده از تخصص خود به عنوان یک فرصت

برای کسب درآمد از اینترنت حتما نیاز نیست که یک محصول و یا محتوا تولید کنید گاهی شما می توانید محصولاتی را که اطلاعات و دانش خوبی درباره آنها دارید را در اینترنت بفروشید. برای مثال شاید شما به عنوان یک مدرس زبان و یا مدیر آموزشگاه  زبان شاید شرایطی برای تولید محتوا نداشته باشید اما می توانید بسیاری از دوره ها و منابع زبانی موجود را بفروشید .شما می توانید به بررسی و تحلیل علمی این محتواها  بپردازید. و کمکی به زبان آموزان جهت انتخاب آنها برای خرید این دوره‌ها کرده باشید. فرض کنید چند دوره آموزش زبان وجود دارد که همه آنها تمرکز بر بهبود مهارت گفتاری دارند اما شما با توجه به دانش و تخصص خود این محتواها را بررسی می‌کنید و نقاط قوت و ضعف هرکدام را بیان می کنید. زبان آموز با کسب اطلاعات از شما به این نتیجه میرسد که چه دوره ای متناسب برای اوست. قطعاً از وب سایت شما آن محتواها را تهیه می‌کند.

چرا که شما کمک بسیار زیادی برای انتخاب و تصمیم گیری او جهت خرید یک دوره زبانی کرده اید شما به عنوان یک مدرس و یا مدیر آموزشگاه زبان می‌توانید خدماتی را ارائه بدهید که به زبان آموزان کمک کند چگونه در مسیر یادگیری زبان موفق باشند و یا چه منابعی را انتخاب کنند.

در پایان از شما می خواهم که از همین امروز تلاشی برای ایجاد یک کسب و کار اینترنتی در حوزه تخصصی خود در راستای آموزش زبان داشته باشید.

نوشته های دیگر