روش دکتر حسابی در یادگیری زبان

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

روش دکتر حسابی در یادگیری زبان

امروز قصد دارم در مورد روش دکتر حسابی در یادگیری زبان با شما صحبت کنم . پسر دکتر حسابی در خاطراتشان می گویند که از پدرم پرسیدم که میخواهم زبان یاد بگیرم.دکتر حسابی به پسرشان گفتند که اگر واقعا قصد داشته باشید که زبان یاد بگیرید نه تنها یک زبان بلکه هرتعداد زبان را با این روش می توانید یاد بگیرید . در ادامه دکتر حسابی می گویند که شما باید یک زمانی حدودا ۱ساعتِ در زندگیتان پیدا کنید که آن ۱ساعت همه چیز off باشد ، یعنی همه چیز مانند ارتباط با دوستان ، تلفن همراه ، رادیو و… را کنار بگذارید در این ۱ساعت،هیچ حواست پرتی برای خودتان ایجاد نکنید.و به مدت ۶ماه تمامِ تمرکزتان بر روی یادگیری زبان باشد. اما یک نکته ی دقیق را باید شما رعایت کنید ؛ این یک ساعت زمانی ثابت پیدا باشد ؛ یعنی حتما شما هرشب سعی کنید راس یک ساعت مشخص تمارین زبانی را انجام دهید ؛ این کار دو مزیت دارد.

۱.مسیرِ عصبی ذهنِ شما شکل می گیرد که حتما راس آن ساعت شما باید یک تمرین زبانی انجام دهید .

۲.از طرفی باعث ایجاد یک نظم یادگیری در شما خواهد شد .

برای اینکه با این روش به نتیجه برسید. به نظر من بهترین کار این است که ببینید چه برنامه ای را هرشب به صورت مستمر دنبال می کنید . برای مثال ممکن است همه ی ما هرشب اخبار ۲۰:۳۰ را نگاه کنیم از امشب به مدت ۶ماه ، شما اخبار ۲۰:۳۰ را از برنامه ی کاریتان حذف کنید آن ۳۰ دقیقه را فقط تمرکز بر روی یادگیری زبان داشته باشید . آن موقع متوجه خواهید شد که چقدر روند زبان آموزی شما تند تر خواهد شد و به نتایج خیلی خوبی خواهید رسید .

پس اگر بخواهم روش دکتر حسابی را به صورت مختصر بگویم که چگونه است : شما یک زمان ۳۰ دقیقه ای یا ۱ساعتِ را پیدا میکنید ؛ در یک زمان خاص برای مثال ساعت۹-۹/۵  یا ۹/۵-۱۰ و به مدت ۶ماه هرشب ! از طرفی برای منابع مشکلی ندارید اپلیکیشن step در اختیار شما است به راحتی می توانید در آن ۳۰ دقیقه از اپلیکیشن برای یادگیری زبان استفاده کنید .

 

نوشته های دیگر