اهمیت حضور و غیاب در کلاس زبان

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

اهمیت حضور و غیاب در کلاس زبان

 

لیست حضور و غیاب کلاس زبان

با سلام به اعضای محترم وب سایت تدریس زبان . در این بخش قصد دارم یک روش و یک ایده ی بسیار خلاقانه برای حضور و غیاب زبان آموزان در کلاس زبان به شما بگویم . خب یکی از کارهای شاید کسل کننده برای اساتید و حتی برای دانش آموزان این است که ما یک لیست مثلا ۱۰ نفره ، ۱۵ نفره ، البته بستگی به تعداد نفرات کلاس دارد جلوی رویمان می گذاریم و اول کلاس تک تک شروع می کنیم صدا زدن مثلا آقای پیرهادی ، دستش را می برد بالا حاضر ، حالا یک نفر هم حواسش نیست ۲-۳ بار باید اسمش را بخوانی و از این داستان ها و شاید بعد از چند جلسه یا برای خود شما که روزی حداقل ۲-۳ کلاس دارید ، کار کسل کننده ای باشد .

 

 ایده ای که امروز می خواهم خدمتتان بگویم  به این صورت است که شما تعداد دانشجوهای کلاستان را به گروه های ۴ نفره تقسیم کنید حتی اگر کلاس شما ۸ نفر است ، ۲ تا گروه می شود حالا ممکن است مضربی از ۴ نباشد که حالا آن را خودتان می توانید یک گروه را نهایتا ۳ نفره باشد یا یک گروه ۵ نفره باشد ، و برای هر گروه یک اسم می گذارید.

 

 سعی کنید اسم هایشان یک مقدار اسم های خنده داری باشد البته  با توجه به فرهنگ و سطح کلاس و میزان اینکه به آن ها بر نخورد ، حالا آن بستگی به خود شما و محیط کلاستان دارد ، سعی کنید اسامی خنده دار هم انتخاب کنید مثلا من برای کلاس های خودم از گروه لیان شانپو ، گروه جومونگ ، گروه ۷ کماندو یا مثلا ۴ کماندو ، گروه میتی کمان ، حالا گروه هایی که هم یک مقدار خنده دار است و معمولا کارتون هایش را هم ما دیده ایم یا حتی می توانید از تیم ها استفاده کنید مثلا گروه بسکتبال یا گروه فوتبال یا گروه جودو یا حتی می توانید از میوه ها استفاده کنید ، گروه انگور ، گروه مثلا گلابی ، حالا گلابی شاید یک مقدار خنده دار هم باشد ، ولی گفتم بستگی به آن دانش آموزان و نوع جنسیتشان و فرهنگشان دارد. که بارها برایتان توضیح دادم که باید رعایت کنید.

 مثلا گروه میتی کمان ، به جای اینکه یک نفر دستش را بالا بیاورد در آن حضور غیاب سابق که داشتید ، ۴ نفر دست بالا می رود و سریع شروع می کنید به تیک زدن . این هم در کلاس باعث می شود که وقتتان صرفه جویی شود و مدام نخواهید تک تک اسم زبان آموزان را بخوانید ، از طرفی هم ایجاد یک یخ شکنی جالبی در کلاس می کند چون اسامی ، اسامی خنده داری هستند ، بچه ها هم مثلا یک تیکه هایی می آیند ، استاد مثلا امروز ۴ کماندو یکیشان مریض شده ، ۳ کماندو شدند . و همین ها باعث ایجاد خنده و شادی در کلاس می شود .همان ۲ دقیقه ای که شما می خواهید حضور و غیاب کنید در اصل یک فرصتی برای ایجاد یک انرژی و یک سِنرژی می شود.

 این هم یک ایده جالب بود برای حضور و غیاب در کلاس زبان

 

 

نوشته های دیگر